Kirurgia ja ortopeedia

Kirurgiline raviviis on üks vanemaid ravivõtteid. Oleme üks vähestest kliinikutest Eestis, kus kasutusel 2 operatsiooniblokki. Üks mõeldud pehmetele kudedele ja teine luu ja liigeste kirurgiaks.

Pehmete kudede kirurgia hõlmab endast nahavigastustest kuni keerukate kasvajate kirurgiani kõhu-ja rinnaõõnes. Eraldi väljatoomist väärivad kõrva- ja hingamisteede haiguste kirurgiline ravi.

Alates 2018. aasta algusest on võimalik meil teostada endoskoopilist kirurgiat. Tegu on väheinvasiivse kirurgiaga, kus saame teostada kirurgilisi ja diagnostilisi protseduure ilma kõhu- või rinnaõõnt avamata. Protseduurid toimuvad ekraanil oleva pildi alusel, mida edastab kehaõõnsusse viidud kaamera ja arst juhib vaid väikeste kanalite kaudu peeneid instrumente.

Ortopeedilise kirurgia valdkonnas on olemas võimalused luumurdude kirurgiliseks fikseerimiseks. Kasutame koesiseseid vahetuid luuplaate aga vajadusel ka välisfiksatsiooni, kus fiksaator kinnitatakse väljaspoole naha pinda.

Liigeste kirurgias on olemas aastatepikkune kogemus põlve ristatisideme rebendi kirurgiliseks raviks erinevatel meetoditel, küünarliigese düsplaasia ja puusaliigese düsplaasia kirurgiliseks raviks ning õla- ja kannaliigese kirurgiaks.